E-Sınav / Elektronik Ehliyet Sınavı

ELEKTRONİK EHLİYET SINAVI NEDİR?

Bursa’da elektronik (e sınav) sınav merkezi ilk kez 2016 eylül ayında açılmış ve hizmet vermeye başlamıştır. Mesa sürücü kursu olarak kursiyerlerimizi yönlendirebileceğimiz sınav temel olarak teorik (yazılı) ehliyet sınavından farksızdır.

Ehliyet almak isteyen adaylar teorik eğitimleri bittikten sonra sınav ücretleri yatırılarak kursumuz tarafından e sınav başvuruları Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılır. E sınavları onaylanan kursiyerlere randevu verilir ve randevu tarihinde elektronik sınav merkezine giderek e sınava girerler. Sınav sonuçları sınav çıkışında netleşir ve direksiyon eğitimleri tamamlandıktan sonra yapılacak direksiyon sınavına katılarak ehliyetlerini alabilirler.

E-SINAV NASIL YAPILIR?

Bilgisayar ortamında özel hazırlanmış sınav merkezinde yapılır, optik doldurmazsınız.

E-SINAV SAAT KAÇTA YAPILIR?

Kontenjan ve başvuru yoğunluğuna göre Hafta içi 18:00-19:00, Hafta sonu 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 ve 17.30 saatlerinde yapılmaktadır. Kimin hangi saatte gireceğini Milli Eğitim Müdürlükleri belirlemektedir.

E-SINAV KAÇ SAAT SÜRER?

Elektronik sınav 45 dk sürer.

E-SINAVDA KAÇ SORU SORULUR?

50 soru sorulur.

E-SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Elektronik sınavın yazılı sınavdan farkı ve avantajı olarak elektronik sınav aynı gün sınav çıkışı açıklanmaktadır.

AYNI ANDA KAÇ KİŞİ SINAVA GİRER?

Bursa e sınav merkezi 2 sınıftan oluşur ve her sınıf 20 kişiliktir ve aynı anda iki salonda 40 kişi e sınava girmektedir.

E-SINAVDAN KALDIM, NE YAPMALIYIM ?

Elektronik sınavdan kaldığınızda sınava girdikten sonraki 15 gün ve 45 gün aralığında sınava tekrar kursumuz aracılığı ile başvurmanız gerekmektedir. 45 içinde sınava başvurmadığınız takdirde 1 sınav hakkınız yanmaktadır.

FARKLI DİLDE E-SINAVA GİREBİLİRMİYİM ?

Şuan için arapça, ingilizce, çince sınav elektronik sınav mümkün. Detaylı bilgi için kursumuzu arayınız.

E-Sınav (Elektronik Ehliyet Sınavı) hakkında detaylı bilgi almak için
Bursa Özel Mesa Sürücü Kursumuzu arayabilirsiniz…