11 Şubat 2017 Sürücü Kursu Sınav Sonucu Açıklandı.
29 Temmuz 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı
8 Ağustos 2017
7 Ekim Temmuz 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı!
20 Ekim 2017

Ehliyette E-Sınav Dönemi!

Ehliyette E-sınav Dönemi

EHLİYET’TE E-SINAV DÖNEMİ !

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 başında başlattığı e sınav uygulamasını 2018 yılında tüm Türkiye’ye yayarak ehliyet sınavlarında kağıt ve kalem kullanımını sona erdirmeyi planlıyor.

Pilot olarak 28 ilde 32 e-sınav salonu ile uygulanmaya başlayan sistemin yaygınlaştırılarak 81 ilde yapılması planlanıyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Adana, Samsun, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Düzce, Denizli, Manisa, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Şanlıurfa, Sivas, Van, Mardin, Gaziantep, Antalya, Afyonkarahisar, Konya, Tekirdağ, ve Balıkesir de aktif olarak e-sınav sistemi uygulanıyor.

Kursiyerlere yazılı sınavda olduğu gibi 50 soru soruluyor. Başarılı sayılabilmek için 35 soruyu doğru cevaplamak gerekiyor. E-sınav sisteminin en büyük avantajlarından bir tanesi de sınav sonuçlarınızı sınav sonunda beklemeden öğrenebiliyorsunuz.

Sınav elektronik ekranda olduğu için boş bıraktığınız soruyu görebiliyorsunuz. Sınav süresi optik doldurmadığınız için normal sınavın aksine 60 dakika değil 45 dakika olarak veriliyor.

Kursiyerler sınav ücretlerini yatırdıktan sonra sürücü kursları aracılığı ile randevu sistemindeki sıraya göre randevu alarak sınava girebiliyorlar.

E-sınav uygulaması sınav soru ve cevap kağıdı basımı, işçilik, nakliye gibi maliyetlerin düşmesini de sağlayacak.

Mesa Sürücü Kursu olarak kursiyerlerimizi Bursa’da E-sınav sistemi uygulanmaya başlandığından itibaren E-sınav a yönlendirmekteyiz.

Detaylı bilgi almak ve E-sınav sistemine girerek ehliyet almak için Mesa Sürücü Kursumuza başvurabilirsiniz.