Emniyet Randevu Alma

Emniyet Randevu Sistemi - Ehliyet Randevu Alma İşlemi Nedir?

Sürücü kursunu başarıyla tamamlayıp ehliyet almaya hak kazananların belgelerini alması için, e-randevu (online randevu) sistemi üzerinden randevu alması gerekmektedir.

Ehliyet Randevusu (Emniyet E-Randevu) Nasıl Alınır?

Aşağıda sizler için aşamalar halinde açıklayarak hizmetinize sunduk. Artık Emniyet web sitesi üzerinden online randevu (e-randevu) alırken aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak.

3 ADIMDA EMNİYET RANDEVU ALMA İŞLEMİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2016 yılının 1 Ocak tarihinden itibaren, kursu başarıyla kazanan öğrencilerin emniyetin kendi randevu sistemi üzerinden randevu alarak, belgelerini almaları gerekmektedir. Bunun için ilk yapacağımız işlem emniyetin ehliyet randevu sistemine (Emniyet Randevu) giriş yapmak olacaktır. Sistemdeki "Randevu Al" sekmesinden giriş yapacağız. Girişimizi yaptıktan sonra, karşımıza işlem türü olarak gelen "İlk Defa Sürücü Müracatı" ve "Eski Sürücü Belgesi Yenileme" seçeneklerinden ilkini seçiyoruz. Bununla beraber ehliyetimizi almak istediğimiz şehri seçiyoruz.

Şehrimizi seçtikten sonra ilimize bağlı olan tüm ilçelerin ve ilçelere bağlı olan emniyet merkezlerinin, bu merkezlerin kontenjanları, boş ve doluluklarını liste halinde gösteren bir ekran karşımıza çıkacak. Dolu olan emniyet merkezleri "kırmızı" renkte gözükürken, ehliyet randevusu için boş olan merkezler de "yeşil" renkte gözükecektir. Ayrıca randevu için müsait olan merkezler, en yakın randevu tarih ve saatleri belirtilirken, istenilen tarihte randevu almak için de seçim yapılabilmektedir.

Uygun merkezi seçtikten sonra kimlik doğrulaması yapmak için karşımıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda T.C. kimlik numaranız, adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, cep telefonu numaranız ve e-posta adresiniz istenmekte ve doğruluğu teyit edilmektedir. Bu aşamadaki önemli konulardan biri, e-posta adresinizi mutlaka doğru ve kullandığınız bir adres olması gerekmektedir. Çünkü ilerki aşamalarda verdiğiniz e posta adresinize, aldığınız randevu bilgileri gelmektedir.

Bu aşamada tüm bilgilerinizi girip sistem tarafından teyit edildikten sonra karşınıza takvim ekranı gelecektir. Bu ekrandan randevuya müsait ve boş tarihlerden birini seçip, ardından yine o tarihe bağlı boş randevu saatlerinden birini seçerek işleminizi bitirmek üzere karşınıza, seçilen tarih ve saati onaylayıp onaylamamızı soran bir uyarı ekranı çıkacaktır. Onay verip işlemimizi bitiriyoruz.

Randevu alma işlemi bittikten sonra karşımıza, bilgilerimizi kontrol etmemiz için mail adresimize mesaj gönderildiğini söyleyen bir açıklama gelecektir. Bu e-posta, kimlik bilgilerimizi girerken belirttiğimiz adres olacaktır. Mail adresimize gelen mesajı okuyup e-posta adresimizi aktifleştiriyoruz.

Son aşama olarak sistemden çıkmadan önce mail adresimizi teyit eder etmez karşımıza, sürücü kursu ehliyet belgesi alma randevusu için kimlik bilgilerimizin kontrolünü gösteren liste çıkacak okuyup onaylıyoruz. Onay verdikten sonra karşımıza başvurumuzun onaylandığını söyleyen bir yazı çıkacak ve altında önemli olan "Onay (Referans) Kodu" gelecektir. Bu kodu randevu sisteminden çıkmadan bir kenara not almanızda yarar olacaktır. Bundan sonra sürücü belgesi randevusuyla ilgili yapacağınız işlemlerde bu kod sorulacaktır. İşlemlerimiz bu kadar, artık belirlediğiniz tarihte emniyet merkezine giderek, hak ettiğiniz sürücü (ehliyet) belgenizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Dilerseniz de "Emniyet sürücü kursu (ehliyet) belgesi alma" bağlantısından, nasıl ehliyet randevusu alacağınızı, izleyerek öğrenebilirsiniz

Özel Mesa Sürücü Kursu - Bursa Ehliyet