20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı
20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı
27 Şubat 2017
Bursa ehliyet yenileme işlemi
Ehliyet Yenileme İşlemi
7 Mart 2017

Trafikte Saygı Eğitimi

Tüm Sürücülere “Trafikte Saygı” Eğitimleri Verilecek…

Emniyet Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı,Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Konfederasyonu ile Sürücü Eğitimcileri arasında imzalanan protokol çerçevesinde tüm sürücülere “Trafikte Saygı” eğitimleri verilmesi planlanıyor.

Nedir Trafikte Saygı Eğitimleri ?

Yeni ehliyet alacaklara sürücü kursları tarafından 2017 ocak ayından itibaren trafik ve çevre, ilk yardım, araç tekniği(motor) derslerinin yanında 4 saatlik adap dersi veriliyor. Protokol kapsamında bu 4 saatlik dersin sürücü kursları aracılığı ile tüm sürücülere verilmesi planlanıyor.

Trafikte Saygı Eğitimleri Nerede Verilecek ve Ne Kadar Sürecek ?

Yapılan protokol kapsamında trafikte saygı eğitimlerinin sürücü kursları aracılığı ile verilmesi planlanıyor. Eğitimler 4 saat olarak planlanmaktadır. Bu kapsamda biz de Bursa’da Mesa Sürücü Kursu olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız.

Trafikte Saygı Eğitimlerinin Ücreti Olacak Mı ?

Hayır. Trafikte Saygı eğitimlerinin tüm sürücülere ücretsiz olarak verilmesi planlanmaktadır. Biz de Bursa Mesa Sürücü Kursu olarak hem ehliyetini verdiğimiz kursiyerlerimize hem de trafikteki bu eğitimi almak için bize başvuran diğer tüm sürücülere bu eğitimi ücretsiz vermekten büyük memnuniyet duyacağız.

Trafikte Saygı Eğitimleri ile Neler Amaçlanmaktadır ?

Protokol ile beraber karayolu trafik güvenliğinin sağlanması, bireylerin trafik problemine karşı duyarlılıklarının artırılması ve toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

İlk olarak kamudan çalışan sürücülere verilmesi planlanan eğitimlerin kısa sürede başlaması planlanmaktadır. Bu eğitimlerle trafikteki duyarlılığın artması beklenmektedir. Bu eğitim kapsamında sürücülerin değişen ehliyetler vb konular hakkında da bilgilendirilmesi planlanmaktadır.

Aynı zamanda Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu tarafından 2017´nin “Trafikte Saygı ve Araç Kullanırken Cep Telefonu Kullanımı ile Mücadele” yılı olarak ilan edilmiştir.

Bursa Mesa Sürücü Kursu olarak bu protokole elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Bu protokolün oluşturulması ve uygulanması için emeği geçen ve geçecek olan herkesi tebrik ediyoruz.